Aslında bir Matematik Ödevi..


Yiğit' in annesi bizi aradığında aklında, oğlunun uzun süredir düşündüğü ama bir türlü tam olarak şekillendiremediği matematik ödevi idi konusu Thales olan. Neler yapılabilir bu konuda dediğinde kafamızda ardı ardına yanan ışıklar ve kısa sohbetimiz sonucunda bir kaç gün sonra Yiğit' le beraber atölyemizde buluştuk. Bütün hazırlıklarımız tamamdı ve Yiğit de hazırdı çalışmaya.

Önce Yiğit' ten Thales' i dinledik. Kimdi, neler yapmıştı, neden önemliydi.. İyi çalışmıştı, çok bilgi sahibi idi konusu hakkında. Biz de çalışmıştık tabi ki neyi nasıl yapmamız, nereyi nasıl işlememiz ve neyi nasıl konumlandıracağımız ile ilgili.

Ardından Yiğit' e terrariumlardan bahsettik, nedir, ne işe yarar, neden yapılır.. Karşılıklı bilgi alışverişinin ardından çıkardık malzemelerimizi ortaya, Thales büstü, özel prizma kabımız, iyonik sütunlarımız ve başrolü Thales' e kaptırmış olsalar da değerinden hiç bir şey eksilmemiş sukulentlerimiz ile başladık çalışmaya.

Biz anlattık Yiğit yaptı. Ortaya çıkan sonuç hepimizi öyle memnun etti ki, Yiğit matematik ödevinin hakkını vermiş oldu, üstelik öğrendikleri Thales ile sınırlı değildi; biz de Yiğit' ten Thales ve teoremleri ile ilgili bilmediğimiz ya da unuttuğumuz bir sürü bilgi edindik. Öğretmeni Yiğit'i yaratıcı fikri ve çalışması için tebrik etti ve eserini pardon ödevini (!) sergiledi okulunda.

#projeuygulama #maket #dekorasyon #proje #Atölye #minyatürpeyzaj #tematikbahçe #Antalya #workshop #aktivite #sukulent #terrariumatölyesi #mutluluk #terramamas #çocukatölyesi #çocuklarlaterrarium #çocuklarlaetkinlik #terrakidsworkshop #teraryum #teraryumatölye

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
ATÖLYEMİZ

Adres : Gençlik Mah. 1315 Sk. No: 27-A Işıklar - ANTALYA

Tel : 0 533 352 71 57

e-posta : terramamasantalya@gmail.com

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon
En özel hediye seçenekleri
için heyecanla çalışıyoruz